Január 18.
2012.01.17. 18:00, Piros csapat
Az idő gyermekei
Cím: Az idő gyermekei
Csapat: piros
Választott pár: narancs
7) Középkorú nő, kritikusként dolgozik, de az évek során annyira azonosult a munkájával, hogy azon kívül is mindenkiben a hibát keresi. Kedves szavakat nem nagyon hallani tőle, a legtöbbször nyers, kifejezetten goromba stílusban mondja meg a véleményét. Nem ismeri el mások igazát.
B) Tinédzser fiú, aki önértékelési zavarokkal küzd. Nagyon vékony, félénk. Nem szereti a sportokat, különösen utálja a focit. Átlagos tanuló, de titokban verseket ír. Általában nyugodt természetű, de ha valaki felpiszkálja, akkor robban. Kevés barátja van.
A történetet írva őket láttam magam előtt.
Műfaj: romantika
Korhatár: 12
Jellemzők: általános, enyhe romantika
Ismertető: Ahhoz, hogy valóban rájöjj arra, mit jelent számodra valaki, gyakran hátat kell fordítanod neki, s elhagyni őt. Ákos ugyanezt tette. Viselkedése könnyen nevezhető gyávaságnak, de ő ennek köszönhetően változott…
Mottó: Hogyan is lehetnél boldog egy másik személlyel, ha még egyedül se vagy az?
Tovább a történethez >>>
3. A cselekmény és a háttér megteremtése: 3 pont
Ha eltekintek a korproblémától, az angliai egyetem még mindig nem tiszta. Egyrészt, nem szükséges minden rokont eltávolítani ahhoz, hogy valaki úgy döntsön, kimegy. Ennél szerencsére mobilisabbá váltunk, hála a négy szabadság elvének. Másrészt, honnan tudta már a vizsgaidőszak előtt, hogy őt felvették Londonba? Harmadrészt, ha jól tudom, ott nem ingyenes a képzés. Egy magára maradt fiú, hogy képes kifizetni az angliai tandíjat? Mert van olyan lehetőség, hogy az állam kifizeti, de akkor nagyjából élete végéig törlesztheti is vissza. Oké, hogy befutott költő lett, de az egyetem nem fogja megvárni, amíg megtelik a bankszámlája. Ne haragudj, de ezt a szálat, ilyen formában, nem találtam reálisnak, ami necces, mert erre épült a cselekmény.
Azt se nagyon értettem, hogyha a főhősünk jóban volt Laurával, és Klára őt is folyton kérdezgette Ákosról, akkor ez hozzá miért nem jutott el? Vagy ennyire elutasító volt azzal, akit szeretett? És a nő tényleg várt rá három évet úgy, hogy nem is lehetett biztos benne, hazajön-e még egyáltalán? Igen, valószínűleg itt kéne beütnie a romantikus énemnek, de nem volt viszonyuk és ígéretet se tettek egymásnak...
Értem, hogy Klára akaratlanul (?) is a lelkébe gázolt, neki pedig időre volt szüksége, hogy megtanuljon megbirkózni a helyzettel, de ebben a szituációban nem nevezném valódi sértett félnek. Nem várhatjuk el a másiktól, hogy tudja, ugyanúgy érzünk, ha képtelenek vagyunk a tudtára adni valamilyen formában. S mivel az idekapcsolódó verseit sosem védte meg, hiába sejtette mindvégig a tanára, hogy ő az író, nem léphetett. Nem a nő nem adott neki reményt, ő maga vette el azáltal, hogy szimplán lelépett. Ez gyávaság, és valódi jellemfejlődésen sem ment keresztül, mert ezt képtelen volt átlátni. (Röviden: tudnia kellett volna kezelni a helyzetet az aláíráskor, és nem előadni a sértett önérzetű tinit.) Mindössze keményebb lett, ami a maga nemében pozitív – lenne, ha ez nem csak a látszat lett volna, de épphogy Laura megdicsérte, amiért megváltozott, ő már el is kezdett kételkedni önmagában. És csak azért nem ment vissza, mert kiégett. Tulajdonképpen Klára változott meg, és nem ő.
Ha az alapjaiban nézem, akkor tetszett a kritikaelméleti órás ötlet, ami kapcsolatot teremtett a két szereplő között, a focis szálat is értékelem, de nem tetszett, hogy kizárólag Ákosra koncentráltál, így a végére a másik szereplőd elveszítette önmagát ezzel a teljes és azonnali alárendelődéssel. Hol maradt a véleménye? Hol marad a két szereplő közötti szikra? Egy kicsit több előzményt is megoszthattál volna velünk a kapcsolatukról.