Január 16.2012.01.15. 18:01, Piros csapat
Tehetetlenek
Cím: Tehetetlenek
Csapat: piros
Választott pár: lila
5) Negyvenes háziasszony. Úgy véli, hogy semmit sem tett le az asztalra. Igaz, megszült három gyermeket, de ez neki kevés. Karrierjét a gyerekek miatt feladta, és most úgy érzi, elrohan felette az élet. Férjével sem boldog már, nincs meg az a bizsergés, mint régen, nemcsak a szerelmük múlt el, de már a szeretetük is kihunyó félben van.
E) Tipikus rendes pasi. Viszonylag jól fizető állása, saját lakása és autója van, a párválasztásában azonban meglehetősen szerencsétlen. Túl kedves, túl jóhiszemű, így a nők általában átverik. Kevés barátjával szoros kapcsolatban áll.
Műfaj: romantikus
Korhatár: 12
Jellemzők: bájos, keserédes, humoros
Figyelmeztetések: erotikus tartalom
Ismertető: Egy zöld szempár tapad szinte folyton a történet főhősnőjére. A szempár tulajdonosa apró talpakkal, csendben tipeg utána, rekedtes hangon szólongatja, és ott van mindig, amikor nem kellene, alkalmatlankodik, kíváncsiskodik, de ott van vele akkor is, amikor szüksége van valakire, magára a szeretetre. Kormos, a fekete kandúr hűséges barát, egy igazi macskalovag, aki csupán megtűri az asszonya szeretőjét, ám komoly problémába ütközik, mikor a férfi többet szeretne annál, mint amiben hajdanán gazdájával megegyeztek. Hogy a cica hogyan látja az emberek kapcsolatát, s mi lesz szeretett gazdájával, a történetből kiderül.
Tovább a történethez >>>
|
4. Stílus és helyesírás: 5 pont
Tetszett, hogy egy cica szemszögéből mutattad be az eseményeket, mert ez különleges hangulatot adott neki. Azonban túl komplexnek találtam a gondolatmenetét egy macskáéhoz képest. Időnként pedig következetlen voltál, mert a privát mozzanatokat „párzásnak” titulálta, de tudta, hogy mi a cigaretta, DVD lejátszó és tévé, melyeket egy cica talán nehezebben azonosítana. Magasröptű gondolatai voltak, de zsupsz, jön egy veszekedés, és hirtelen egy szót sem ért. Ha racionálisan nézem, ezeknek épp fordítva kellett volna történnie, és érdekesebbnek is találtam volna. Kíváncsi lennék, hogyan definiálná a cigit? Az ilyen apróságok meglehetősen szórakoztatóvá tehették volna.
Ez a rész pedig teljesen úgy tűnt, mintha nem is Kormos gondolta volna, és azt hittem, hogy nézőpontot váltottunk:
„- Mit mondtál? - kérdezi meg Kázmért a nő. A hangjából ítélve most kezd csak magához térni. Pislog, arcán mámoros mosoly ül, így szeme körül a nevetőráncok élesen kirajzolódnak, haja kócos, és kedvesen megcirógatja a férfit.
- Költözz hozzám – ismétli meg a kérését immár hangosabban, határozottabban, talán lelkesebben. El is jut Judit tudatáig, a szemei kikerekednek, arcáról maradéktalanul eltűnik a boldogság és helyét ijedtség veszi át. Szeretője meglepődik ettől az őszinte reakciótól, úgy fest, nem tudja mire vélni, pedig a Napnál is világosabb, hogy olyasmit szeretne, amiről szó sem lehet.”
Megint egy másiknál:
„Olyan szívesen szájon csókolnám, ahogy Kázmér teszi, mert azt mintha jobban szeretné! Most is csillogó szemekkel, még aléltan felnéz rá. Hogy látja-e, nem tudom, mégis ahogy a férfit nézi, újra beleszerelmesedem ebbe a nőbe.” Akaratlanul is felmerült bennem, hogy ivartalanították-e, mert a korkülönbséges történetek még hagyján, de ahogy ezt elképzelem… Aú.
Alapvetően aranyos volt a cica-narrátorunk, és voltak érdekes ötletei, de talán könnyebben elfogadható lett volna E/3-ban, ahol ő lehetett volna az összekötő kapocs az események között.
A tagolás tetszett, és a cím egyértelműen igaz a két főhősre.
Ami a helyesírást illeti, sokszor felcserélted a szórendet, amit egy idő után kifejezetten zavarónak találtam. Az is előfordult, hogy tévesen használtál szavakat, kifejezéseket, mint például ebben a mondatban: „Az utolsó vendég hazamenetele után állandóan lefeküdt aludni […]” Ez így helytelen, ide inkább a mindig illene. Hasonló példa mondjuk az „alkalomkor” is, ami helyett az „alkalommal”-t ajánlanám, de meglehet, hogy ez már csak stíluskülönbség.
A névelőket és a tárgyragot is jó párszor hiányoltam, és a veszekedésnél túlzásnak éreztem a ?! jelek halmozott használatát. A felkiáltójel már önmagában is nagyon hangsúlyos, a kettőt együtt pedig tényleg ritkán használjuk. Feltéve, hogy nem egy csatamező közepén bandukolunk.
Ezt például: „Mit tudsz te a családról?!” Írhattad volna így is: „Mit tudsz te a családról? – horkantott fel hitetlenkedve Juditom.” Vagy, mivel ez nem éppen nőies: „Mit tudsz te a családról? – vetette oda cinikusan.” De akár a mellkasa előtt összefont karokkal, negédesen is megérdeklődhette volna. Ezek persze csak ötletek, és nem feltétlenül illenek a karakteredhez, de az eredeti változat szerint, annak ellenére, hogy tudtam, hogy kiborult és veszekednek, leginkább idegbetegnek tűnt.
A szóismétlés területén pedig az „asszonykám” szót emelném ki, ami párszor aranyos lehet, de vagy tizenötször nagyon sok, pláne kupacokban, mivel ez nem egy gyakori szó. A ritkábban használatos szavak esetén talán az a leghatékonyabb, ha ugyanúgy ügyelsz rájuk, mint a neveknél. Próbálj minél tö