Január 26.
2012.01.25. 18:07, Piros csapat
Névtelenek a Pók hálójában
Cím: Névtelenek a Pók hálójában
Csapat: piros
Választott pár: barack
8) Kiemelkedően szép fiatal nő, aki ezt kihasználva meglehetősen csapodár. Viszont emellett tehetséges író, abból él, hogy különböző lapoknál publikálja cikkeit. Álma, hogy regényét a könyvesboltok polcán lássa, de eddig még nem járt sikerrel egyik kiadónál sem.
D) Középkorú, hivatalnok. Családapa, szép, egészséges gyerekekkel és feleséggel. Úgy érzi megcsömörlött az unalomtól, valami újdonságra, izgalomra vágyik. Nem nehéz kijönni vele, így viszonylag sok barátja van.
Műfaj: novella
Korhatár: 14
Jellemzők: romantikus
Figyelmeztetések: szexuális utalás, egyetlen csúnya szó
Ismertető: „Nő és férfi soha nem lehet barátja a másiknak. Annak a bizonyosnak. Mindenki másnak igen, de annak az egynek soha. Sem találkozásuk előtt, sem elválásuk után. Mert őket egy egészen más érzelem köti össze. Amiben esetlen minden baráti közeledés. Ami sokkal, sokkal mélyebb minden más emberi érzésnél, így a barátságnál is. Mélyebb, egyedibb, megismételhetetlen. Ez nagyon hamar kiderül. Két szempár összevillanásából, egy mosolyból, egy rövid beszélgetésből. Hamar eldől. És kettejük között már soha nem lehet baráti érzés.”
/Csitáry-Hock Tamás/
Ajánlás: Neked, mert habár a történetet csupán a fantázia szülte, a levélváltásunk inspirálóan hatott rám.
Tovább a történethez >>>
Szia!
A megadott szituáció beépítése: 6 pont
Hát, őszintén szólva ez a történet inkább a kék csapathoz illett volna, az a veszekedés nagyon a végén volt már. De a mű végi nyugalom egész jó volt, csak hiányérzetem van amiatt, hogy nem tudunk meg semmit mi lett a szereplőkkel, hogyan folytatták az életüket, a Férfi hogyan viselkedett ezután a feleségével, mi lett a Nővel és a gyerekkel. Homályban hagytál, bár ez nem kifejezetten rossz dolog.
A szereplők beépítése: 9 pont
A Nő maga említi, hogy sok férfivel volt már dolga, érdekes a végén, hogy mindketten másképp látják ennek okát. Jól jelenítetted meg őt, egy apróság zavart csak, hogy (a megadott szempontokból szó szerint átvett) „kiemelkedően szép” jelzőt saját magára használta. De persze ezt lehet magyarázni azzal, hogy tisztában van a külsejével, ráadásul nem is a saját véleményét fejezte így ki, hanem másokét… Hm, de nekem ez akkor is szúrta kissé a szemem. :) A Férfiről nem derült ki a művedből, hogy tényleg olyan sok barátja van-e, de ezt leszámítva az ő karaktere is jó lett, bár kicsit hirtelen volt tőle talán az, hogy csak úgy odament egy idegen nőhöz ilyen céllal. A Nőtől viszont természetes volt ez a viselkedés.
A cselekmény és a háttér megteremtése: 7 pont
Szeretem, jó dolog, ha egy történet általánosít, vagyis nem árul el igazán sok mindent a szereplők hátteréről, esetleg még a nevüket sem, ezzel is érzékeltetve, hogy ez bárkivel, bárhol előfordulhat. Persze nem biztos, hogy csak ezért csináltad, hisz ez a névtelenség a történet szerves részét képezte. Habár a „bárhol” kategória egy kicsit leszűkült a pénznem említése miatt. :)
Egy kicsit többet is megmutathattál volna a Férfi otthoni helyzetéből, hogy milyen a kapcsolata a feleségével, de azért így is jó volt, abból a néhány elejtett mondatból is levehette az olvasó a lényeget, hogy a kapcsolatuk már nem a régi, belefásultak a hétköznapokba. A Nő hátterének leírását azért nem hiányoltam annyira, mert tulajdonképpen a Férfi sem tudott róla elvileg sok mindent.
A megismerkedésük nem igazán tetszett, túl hirtelen volt, regényekbe való fantáziaszülötte, nem igazán találtam valósághűnek. Mondjuk a Nő tettét, szavait még megértem, hisz ilyen típus, de a Féfi viselkedése kicsit hiteltelenn