Január 13.
2012.01.12. 17:56, Kék csapat
Berándulás
Cím: Berándulás
Csapat: kék
Választott pár: zöld
2) Kiemelkedően okos, nagy tudású lány. Az orvosi egyetem végzős hallgatója. Ennek ellenére hisz a mindent elsöprő szerelemben. Mivel nagyon kedves és megértő, az egyetemen meglehetősen népszerű, kiterjedt baráti körrel rendelkezik.
C) Egyetemista fiú, kiemelkedően okos. Racionalista gondolkodású. Az egyetem mellett dolgozik, hogy fenntarthassa önállóságát. Csak néhány barátja van, de értük bármire képes lenne.
Műfaj: humoros-romantikus kisepikai írás :D (tehát elbeszélés)
Korhatár: hát ezt nem tudom, úgyse tartja be senki, de akkor a formaság kedvéért: 12
Jellemzők: humor, romantikus
Figyelmeztetések: Mindig legyen rajtatok zokni! A felfázás nagyon kellemetlen.
Ismertető: Egy fiatal párról szól, akik elhatározzák, hogy elmennek egy hétvégére kirándulni, és érdekes dolgokat kipróbálni. A történet ezt a kirándulást mutatja be, amelynek nehézségei a pár kapcsolatát is próbára teszik. Ha többet mondanék, lelőném a poént.
Tovább a történethez >>>
4. Stílus és helyesírás: 4 pont
Bevallom, élveztem volna a történetedet, ha máshogy írod meg. Humorosnak szántad, ami az egyik kedvencem, de túl sok stílust kevertél. Először napló formában indítottad, majd áttértél E/3-ra, aztán helyszínt és rövid úton időt is ugrottunk, aztán vissza a jelenbe, és zsupsz, már kempingeztünk. S mindezt megfűszerezted némi narrátori kiszólással, ami megtörte a történetet. A tagolás hiányzott, Ryan visszaemlékezését is látványosabban választhattad volna el, a két csillag közé írt kommentár pedig kezdőmondatként beépítve jól szolgált volna, de így újfent kizökkentett. Jó fogás lett volna az elején a napló részletet dőlt betűkkel szedni, ami figyelemfelkeltő és sokszor jelöl kézzel írt szövegeket. Tulajdonképpen, ezeket könnyedén alkalmazhatod egy hosszabb műnél, mondjuk egy több fejezetes novellánál, de egy ilyen rövid történetnél zavarónak hatnak.
Nem tudom, mennyire vagy kezdő író, de ha szeretnéd megtalálni a saját stílusodat, akkor lehet, hogy célszerű lenne egy regény írásába kezdeni, mert ott állandó szereplőid vannak, akiknek Te alkotod a jellemét, de idővel figyelned kell rá, hogy mondana ilyet vagy sem, emellett több leíró rész pötyögésére is kényszerülsz, ami óhatatlanul segít rájönni, hogy hogyan írsz könnyebben és szívesen. Azt látom, hogy próbálsz igényesen írni és voltak benne szép gondolatok, de sajnos téged is magával ragadott az új divat, miszerint nem lehet népszerű, ahol nincs párbeszédtenger. Ezért hanyagoltad a leírásokat, ami fejkapkodóssá tette a művedet, az érzelmeik kifejtésénél pedig leginkább erőltetett reakciókat eredményezett. Én például szeretem tudni, hogy néznek ki a karakterek, és ha két napot egy erdőben töltenek, akkor ott milyen a táj? Persze, ott van valahol egy tó, de hol lehet leparkolni? Nem is biztos, hogy szükség volt a helyszín pontos megnevezésére, mert így leszűkítetted az esélyeidet annak a bemutatására. Mozgasd meg egy kicsit az olvasóid fantáziáját! ;)
A „pluttyogó sár floccsanásán” remekül szórakoztam, még ha nem is létező kifejezés, de találó :D
A számoknál nem értettem, hogy miért írtad időnként számmal, máskor pedig betűkkel, de személy szerint az utóbbira voksolok, csak kivételes esetekben írjuk számokkal.
A szóismétlések elkerülése végett hatásos, ha pihenteted pár napra az írásodat, mert az ember hajlamos átsiklani felettük, de az is működik, ha írsz egy listát pl.: már, még, majd, is stb. szavakkal, és a Word keresőjével végigbogarászod, hogy hol és hány van belőlük. Macerás, de megéri, mert sokat javít az olvasási élményen, ha változatos a szókincsed.
A szórend és a vesszők esetenként problémásak voltak, a tárgyrag a barátunk, a mindentudó egy „t”, néha becsúszott pár nem helytálló szó vagy kifejezés, és nem tudom, hogy Ryan hogyan tudta túlvilági hangon mondani, hogy „Ez hülyeség”, de alapvetően nem volt rossz a helyesírás.